Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Tuesday 5. July 2022
Name-day: Antoniego, Bartłomieja and Karoliny

Gimnazjaliści z Dąbrowy Mistrzem Powiatu w Pilce ręcznej chłopców

19-go lutego w hali sportowej Zespołu Szkół w Mielnie przeprowadzona została Gimnazjada Powiatowa w piłce ręcznej chłopców.  Grano 2x10 minut., systemem „każdy z każdym” . Do zmagań przystąpiło pięć  Gimnazjów. Dąbrowa, Sianów, Mielno, Mścice i Polanów. Drużyny podzielono na dwie grupy, jedną dwudrużynową i drugą trzydrużynową, z rodzieleniem mistrza i vicemistrza z poprzedniego roku (Dąbrowa, Polanów). Do grupy A trafiło G. Mścice, Dąbrowa i Mielno. Do gr. „B” G. Sianów i G. Polanów.

W finale spotkali się Gimnazjaliści z Dąbrowy i Sianowa. Lepsi okazali się Ci pierwsi wygrywając 11:6. Należy wspomnieć, że Gimnazjaliści z Dąbrowy zostali Mistrzami Powiatu drugi rok z rzędu i będą nasz powiat reprezentować na zawodach regionalnych w Świdwinie. Wyniki gr „A”:

G. Dąbrowa – G. Mścice 12:2 (7:1)

G. Mścice – G. Mielno 3:11 (1:6)

G. Dąbrowa – G. Mielno 7:6 (4:3)

Wyniki gr „B”

G. Polanów  -G. Sianów 5:6 (2:2)

Mecz o III miejsce

G. Mielno – G. Polanów 15:5

Mecz o I miejsce

G. Dąbrowa – G. Sianów 11:6 (5:1)

Najtrudniejszymi pojedynkami turnieju okazały się mecze o pierwsze miejsce w grupach zakończone jednobramkowym zwycięstwem. 

Zespól Mistrzów Powiatu Gimnazjum w Dąbrowie prowadzony przez Sebastiana Wrońskiego wystąpiło w składzie: Jacek Cisek (br), Michał Borowski (br), Michał Obławski, Michał Panek, Szymon Dobrzyński, Piotr Cygan, Mateusz Pawłowski, Damian Kapłon, Michał Zoruk, Patryk Seweryn, Damian Otto, Dawid Stypka, Konrad Janik (br).

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Borowski z Gimnazjum w Dąbrowie.

 

                                                                                 Tekst: Sebastian Wroński,foto: Tadeusz Jurek, Konrad Czerepkow.