Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Tuesday 5. July 2022
Name-day: Antoniego, Bartłomieja and Karoliny

XIX Ogólnopolski Turniej Judo

20 czerwca, Uczniowski Klub Sportowy „TORI” i Zespół Szkół w Dąbrowie, po raz dziewiętnasty byli organizatorami Pucharu Polski Młodzików i Młodziczek - Ogólnopolskiego Turnieju Judo pamięci Ewy Krause. Jak co roku, zawody poświęcone tragicznie zmarłej judoczce, piątej zawodniczce Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, założycielce UKS „TORI” oraz patronce szkoły, zgromadziły wiele osób – zawodników, jak i też miłośników tego sportu walki.

Przed rozpoczęciem walk dziewczęta ze szkoły podstawowej zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Podczas trwania turnieju można było skosztować ptyszności przygotowanych przez rodziców zawodników i zawodniczek UKS Tori. Chętne osoby mogły wziąć udział w loterii, na którą fanty (plecaki, koszulki, pendrive, odblaskowe opaki na rękę) ufundował Salon firmowy marki Ursus w Koszalinie, którego współwłaścicielem jest Janusz Nowe.

W odbywającym się na świeżym powietrzu turnieju wzięło udział około 170 judoków z polskich klubów, między innymi z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko – mazurskiego, kujawsko – pomorskiego i wielkopolskiego. Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów naszego klubu, którzy po raz kolejny dali z siebie wszystko. Ich pojedynki były bardzo widowiskowe, a wykonywane techniki nie raz zapierały dech w piersiach, a wszystko to odbywało się przy głośnym dopingu rodziców, kolegów i zgromadzonych widzów.

Wyniki uzyskane przez zawodników Tori:

3 miejsce – Hanna Cygan

3 miejsce - Wiktoria Ozimek

3 miejsce - Bartosz Kubera

5 miejsce - Konrad Krokos

7 miejsce - Filip Hok

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


tekst: Dorota Szymańska