Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Tuesday 5. July 2022
Name-day: Antoniego, Bartłomieja and Karoliny

BAZA SZKOŁY

W budynku naszej szkoły mieści się 11 sal lekcyjnych, pracownia informatyczna ze stałym łączem internetowym, świetlica, biblioteka, sala gimnastyczna, siłownia, sklepik, stołówka szkolna, gabinet pielęgniarki szkolnej, pokój nauczycielski, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, sekretariat, gabinet dyrektora, oraz pomieszczenia gospodarcze. Na samym dole znajdują się szafki uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum, szatnie klas I-III szkoły podstawowej oraz oddziału zerowego.
Wszystkie sale lekcyjne są nowocześnie wyposażone w telewizory, rzutniki, tablice interaktywne, projektory i drukarki.
W pobliżu szkoły funkcjonują także boiska sportowe; boisko do piłki nożnej, boisko do koszykówki, wielofunkcyjne boisko. Uczniowie mają także dostęp do skoczni oraz sprzętu sportowego.
Świeżo wyremontowany plac zabaw wyposażono w huśtawki, zjeżdżalnię, ściankę spinaczkową, karuzelę, piaskownicę i wiele innych. Jest to miejsce spędzania przerw uczniów ze szkoły podstawowej oraz młodszych oddziałów.
Od kilu lat w naszej szkole mieści się placówka dla najmłodszych dzieci w wieku 3-4 lat, czyli ognisko przedszkolne „Biedronki”, gdzie dzieci łączą zabawę z początkowym etapem życia szkolnego. Panie opiekunki wykorzystują nowoczesne metody pracy z dziećmi, gry edukacyjne i zabawki. W ten sposób realizują podstawę programową.
Ognisko Wychowawcze TPD „Przystań” wznowiło swoją działalność 14 lutego 2011r. Uczniowie mieszkający na Dąbrowie, spotykają się codziennie w godzinach od 1400 do 1800. Na zajęciach dzieci i młodzież wspólnie wykonują wiele ciekawych prac plastycznych oraz technicznych, pomagają sobie w nauce, odrabiają prace domowe, mają dostęp do komputerów z internetem oraz korzystają ze sprzętu sportowego i gier planszowych. „ Przystań” organizuje także zajęcia dla uczniów w ferie zimowe i wakacje. Tutaj uczniowie spędzają czas na wolnych godzinach.
Biblioteka szkolna jest wyposażona w książki dla dzieci i młodzieży, czasopisma popularnonaukowe, czasopisma metodyczne dla nauczycieli, zbiory multimedialne (filmowe adaptacje lektur szkolnych, programy edukacyjne z różnych dziedzin wiedzy, filmy obyczajowe, programy komputerowe), lektury szkolne i mapy.
Sala gimnastyczna, w której dużo się dzieje, przyciąga swoją funkcjonalnością oraz możliwością ruchu. Każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie: siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna, biegi i inne formy aktywności fizycznej. Ponadto w tygodniu odbywają się treningi judo oraz zajęcia SKS.
Pracownia informatyczna, w której dzieci uwielbiają pogłębiać swoją widzę jest doskonale wyposażona w 24 stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, tablicę interaktywną, zestaw głośników, projektor oraz wizualizer. Po lekcjach odbywają się w niej kółka informatyczne oraz zajęcia unijne dla zainteresowanych uczniów. Razem z panią opiekunką, zarówno najmłodsi jak i młodzież, uczą się obsługi programów, bezpiecznego surfowania po interenecie oraz zasad legalnego korzystania z programów.
Na parterze znajduje się pamiątkowa gablota poświęcona patronce naszej szkoły Larysie Ewie Krause. Na tablicach możemy przeczytać wiele ogłoszeń, dowiedzieć się o tym co działo się w szkole lub zapoznać się z otrzymanymi dyplomami oraz wyróżnieniami naszych uczniów. Przy pokoju nauczycielskim obejrzymy zdjęcia absolwentów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Natomiast w drodze do sali gimnastycznej naszą uwagę przyciąga gablota z pucharami i statuetkami za różne osiągnięcia sportowe i nie tylko.

Galeria zdjęć - wykonana przez uczniów w ramach projektu edukacyjnego.