Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Friday 1. July 2022
Name-day: Bogusza, Haliny and Mariana

Mikołajkowe miniSUMO i miniJUDO

Młodzież z Zespołu Szkół w Dąbrowie oraz zawodnicy judo UKS „TORI” zorganizowali dla uczniów naszej szkoły XVII Mikołajkowy Turniej miniSUMO (klasy O, I, II, III) i miniJUDO (klasy IV-VI). W tym roku do rywalizacji o medale przysytąpiło 92 młodych sportowców. Rolę sędziów pełnili: Hanna Cygan, Aleksandra Struzik, Klaudia Wenelska, Tomasz Brach, Kacper Janik i Damian Otto. Spikerkami turnieju były Natalia Sipko, Sara Petruk i Sandra Popławska, natomiast Święty Mikołaj czuwał nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

   Uczniowie startowali w różnych kategoriach wagowych i każdy miał szansę na wygraną. Tegoroczne walki wywołały wiele emocji, zarówno wśród publiczności jak i startujących dzieci. Nie zabrakło radości i owacji na stojąco. Uczniowie nawzajem dopingowali swoje pojedynki głośnym krzykiem i gromkimi brawami.

   Duże zainteresowanie w miniSUMO wzbudziła walka o złoty medal pomiędzy Mają Kuberą i Zuzanną Brydą. Dziewczęta walczyły bardzo zawzięcie i żadna z nich nie chciała dać za wygraną.

Na wyróżnienie zasługuje również startująca pierwszy raz w miniJUDO Klaudia Opioła. Uczennica klasy czwartej wygrała wszystkie swoje pojedynki i stanęła na najwyższym podium w kategorii wagowej do 32kg.

   Złote medale wywalczyli:

- miniSUMO: Zuzanna Bryda, Dawid Radzki, Roksana Brzezińska, Hubert Popławski, Marta Pikulik, Bartłomiej Karaś, Szymon Prończuk, Wiktoria Harasimowicz, Adrian Sikorski, Jacek Sikorski, Amelia Petruk, Artur Karaś, Jakub Turski,

- miniJUDO: Klaudia Brzezińska, Klaudia Opioła, Anna Czarnecka, Aleksandra Struzik, Roksana Otto, Bartosz Kubera, Dominik Bieniek, Bartosz Michalak, Hubert Janik.

Szczegółowe wyniki w załączniku.

   Puchary dla najmłodszych uczestników otrzymały: w minisumo pięcioletnia Lena Pikulik, w minijudo dzisięcioletnia Martyna Pudzik.

Wszyscy uczniowie startujący w turnieju otrzymali dyplomy i upominki, a najlepsza trójka w każdej kategorii wagowej została uhonorowana medalami.

Pamiętajmy, iż bez względu na zajęte miejsce każdy uczeń startujący w turnieju jest zwycięzcą i zasługuje na gratulacje oraz brawa za odwagę.tekst: Dorota Szymańska

foto: Paulina Szmajdziak

montaż filmu: Aleksandra Zagulak

Dąbrowa, 16 grudnia 2015r.