Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Tuesday 5. July 2022
Name-day: Antoniego, Bartłomieja and Karoliny

Necio, Sieciaki i Fejsmen opanowali szkołę

W naszej szkole prowadzona była akcja Dzień Bezpiecznego Internetu.

W tym roku mówiliśmy o tym, że Internet może być miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Mówiliśmy o tym, iż ważne jest, aby każdy z nas dbał o bezpieczeństwo i wizerunek online.Po feriach zimowych, przez dwa tygodnie lutego, uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. Razem z Neciem w Internecie dokazywali uczniowie zerówki i pierwszej klasy. Baca i Gajowy razem z Owcami w sieci uczyli uczniów klasy drugiej jak grzecznie i bezpiecznie spędzać czas w sieci Internet.

Klasa 2 

Sieciaki przekazały uczniom klasy trzeciej i czwartej swoje cztery najważniejsze zasady. O tym, jakie zagrożenia czyhają w Sieci oraz o tym, co to jest cyberprzemoc i jak na nią reagować uczyli się uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej.  Gimnazjaliści dyskutowali o cyberprzemocy rówieśniczej, siecioholizmie oraz o uwodzeniu w Internecie. Fejsmen udzielił kilku rad na temat wizerunku i prywatności online uczniom klasy drugiej gimnazjum.

        Korytarze szkolne ozdobione zostały plakatami wykonanymi przez dzieci i młodzież.  Trudno było nie zauważyć postaci Necia w różnych odsłonach - postarały się o to przede wszystkim dzieci z zerówki.

        Klasy 4-6 brały udział w konkursie DBI, obejmującym trzy kategorie. W kategorii Sieciakowe Zasady w programie Paint zwyciężyła Martyna Gawrońska z klasy czwartej. W kategorii Sieciakowe Zasady w programie Word najlepszą pracę wykonała Klaudia Brzezińska z klasy piątej. W kategorii Prezentacja multimedialna pt. Stop cyberprzemocy zwyciężyła Aleksandra Struzik, natomiast Laura Ozimek otrzymała wyróżnienie.

konkurs


Drugoklasiści z gimnazjum zaprojektowali i wykonali broszury na temat zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać korzystając z portali społecznościowych. Młodzież z klasy trzeciej gimnazjum nakręciła filmy związane z bezpieczeństwem w Internecie.  W filmach wykorzystano wywiady przeprowadzone z uczniami szkoły podstawowej.


            


Na podsumowanie akcji DBI uczniowie klasy piątej i szóstej przygotowali przedstawienie pt. Mój przyjaciel Necio. Odbiorcami przedstawienia były dzieci z klas wczesnoszkolnych.

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu dobiegł końca. Warto pamiętać, aby grzecznie i bezpiecznie surfować w sieci Internet przez cały rok.

Pamiętaj! Lepszy Internet zależy od Ciebie!

 

Dąbrowa, 12 marca 2016 roku

tekst i foto: Dorota Szymańska
Jeżeli nie życzą sobie Państwo, aby zdjęcie Państwa dziecka było zamieszczone w naszej galerii, proszę przesłać informację na adres email: ds_szkola@wp.pl. W tytule proszę umieścić słowo wizerunek i podać numer zdjęcia. Po otrzymaniu informacji zdjęcie zostanie usunięte.