Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Tuesday 5. July 2022
Name-day: Antoniego, Bartłomieja and Karoliny

Konkurs informatyczny "3 x i"

W minioną sobotę uczniowie naszego gimnazjum - Ewa Cygan i Bartosz Płotka - uczestniczyli w drugiej edycji konkursu informatycznego "Informatyka, Informacja, Infostrada 3xi". Organizatorem konkursu było Publiczne Technikum Informatyczne „Computer College” w Koszalinie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Informatycznej i Medialnej. Patronat nad konkursem objął rektor Politechniki Koszalińskiej.

W informatycznych zmaganiach brało udział trzydziestu ośmiu uczniów z czternastu gimnazjów powiatu koszalińskiego. Gimnazjaliści przez godzinę zmagali się z testem pisemnym, a przez następne półtorej rozwiązywali zadania praktyczne przy komputerze. W trakcie oczekiwania na ogłoszenie wyników konkursu można było obejrzeć pokaz robotów Lego, zapoznać się z kierunkami kształcenia w Politechnice Koszalińskiej oraz zwiedzić labolatoria uczelni.

W tym roku najwięcej punktów uzyskał Konrad Brzóska z Gimnazjum nr 3 w Koszalinie i to on zajął I miejsce w konkursie. Nasi uczniowie zajęli następujące lokaty: Bartosz Płotka - dziewiąte miejsce, Ewa Cygan - dwudzieste trzecie miejsce.


Dąbrowa, 19 marca 2016r.

tekst: Dorota Szymańska

foto: Dorota Szymańska, Computer College