Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Tuesday 5. July 2022
Name-day: Antoniego, Bartłomieja and Karoliny

Warsztaty z "Mistrzami Kodowania"

W ubiegłym tygodniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie była gospodarzem warsztatów programowania w aplikacji Scratch. W spotakniu wzięło udział 24 uczniów z podstawówek gminy Sianów. Naszą szkołę reprezentowali czwartoklasiści: Martyna Gawrońska, Magdalena Ciesielska, Aleksandra Wrona oraz Bartosz Kubera. 

Na początku warsztatów obejrzeliśmy projekty wykonane przez uczniów z sianowskiej "dwójki". Prowadzące zajęcia - Izabela Janocha i Agnieszka Żukowicz - pokazały i wytłumaczyły uczniom jak wykonać animację "Motyl". Uczestnicy próbowali samodzielnie wykonać to zadanie. Pierwsze kroki ze Scratchem nie dla każdego okazały się łatwe, dlatego swoją poradą i podpowiedzią służyli gospodarze warsztatów - uczniowie klasy trzeciej.

Na podsumowaniu spotkania każdy z uczestników otrzymał dyplom, pendriva oraz nagrodę niespodziankę.


scratch

Dlaczego zachęcamy do nauki programowania?

Dlatego, ponieważ rozwija ono kreatywne myślenie i doskonali umiejętności analityczne, sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności.

Jeżeli i Ty chcesz spróbować swoich sił w programowaniu ze Scratchem, to pobierz aplikację tutaj (jest za darmo) i działaj! Powodzenia!


Dąbrowa, 27 maja 2016 roku

tekst: Dorota Szymańska

foto: Izabela Janocha

Załącznik: