Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Tuesday 5. July 2022
Name-day: Antoniego, Bartłomieja and Karoliny

Srebrne Viziriadki

29 września w Parku Miejskim w Sianowie zostały zorganizowane gminne mistrzostwa w przełajowych biegach sztafetowych rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W tym roku szkolnym był to pierwszy start dla uczniów podstawówki. Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny dziewcząt i chłopców ze szkoły w Dąbrowie. Nasze młode panie dały z siebie wszystko, zmagały się nie tylko z przeciwniczkami, ale i z własnym zmęczeniem. Skład żeńskiej sztafety: Klaudia Brzezińska - kapitan, Kinga Genge, Katarzyna Hutman, Martyna Gawrońska, Aleksandra Speiser, Karolina Rudzka, Julia Apanel, Anna Buczak, Oliwia Rydzyńska, Magdalena Rydzyńska i Wiktoria Ozimek.

Trasa w parku była łatwiejsza niż ta zeszłoroczna na stadionie. Nie było mokrej trawy i dołów.   - mówi Katarzyna Hutman - Dwa razy udało nam się wyprowadzić sztafetę na pierwsze miejasce, ale w końcowej klasyfikacji zajęłyśmy drugie miejsce i jesteśmy bardzo szczęśliwe ze srebrnego medalu.

Na duże brawa zasługuje również mocno odmłodzona drużyna chłopców: Alan Rusa - kapitan, Bartosz Kubera, Marcin Rogala, Adrian Rokita, Szymon Radzki, Piotr Rusa,  Przemysław Popławski, Adrian Rydzyński, Grzegorz Sawicki, Dawid Otto i Maciej Miłosz. Przez pierwszych sześć zmian sztafeta była na drugim miejscu. W tym roku jednak zabrakło chłopcom szczęścia i ostatecznie zajęli miejsce czwarte.

 Klasyfikacja końcowa - dziewczęta:

1 miejsce - SP2 Sianów

2 miejsce - SP Dąbrowa

3 miejsce - SP Iwięcino

4 miejsce - SP1 Sianów

 Klasyfikacja końcowa - chłopcy:

1 miejsce - SP2 Sianów

2 miejsce - SP1 Sianów

3 miejsce - SP Sucha Koszalińska

4 miejsce - SP Dąbrowa

5 miejsce – SP Iwięcino

Gratulacje dla naszych sportowców!

Dabrowa, 29 września 2016 roku

tekst: Dorota Szymańska

foto: Wiktoria Ozimek