Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Tuesday 5. July 2022
Name-day: Antoniego, Bartłomieja and Karoliny

SUMO i JUDO razem z Mikołajem

Już po raz osiemnasty młodzież z Gimnazjum w Dąbrowie oraz zawodnicy judo UKS „TORI” zorganizowali dla uczniów naszej szkoły Mikołajkowy Turniej miniSUMO (przedszkole; klasy - 0, I, II, III) i miniJUDO (klasy IV-VI). W tym roku do rywalizacji o medale przystąpiło 112  młodych sportowców. Rolę sędziów pełnili: Hanna Cygan, Aleksandra Struzik, Sandra Rałowicz, Klaudia Wenelska, Tomasz Brach i Kacper Janik. Spikerkami turnieju były Natalia Sipko, Sara Petruk i Sandra Popławska, natomiast Święty Mikołaj czuwał nad prawidłowym przebiegiem zawodów.


Zarówno w sumo, jak i w judo uczniowie startowali w różnych kategoriach wagowych. W tym roku zaingurowały swój start przedszkolaki, dla których zapewne był to pierwszy udział w tak dużym turnieju sportowym.

Wszystkie tegoroczne walki wywołały wiele emocji, zarówno wśród publiczności jak i startujących dzieci. Nie zabrakło radości i owacji na stojąco. Uczniowie nawzajem dopingowali swoje pojedynki głośnym krzykiem i gromkimi brawami. Choć każdy miał szansę i chęci na wygraną, to w każdej kategorii był tylko jeden zwycięzca.


 W miniSUMO, w kategorii wagowej do 21 kg, duże zainteresowanie wzbudziła walka o pierwsze miejsce pomiędzy Franciszkiem Zającem, a Julią Kaczorowską. Filigranowi sportowcy, choć walczyli bardzo zawzięcie i nikt nie chciał dać za wygraną, to sędzia musiał wskazać zwycięzcę. Tym razem lepszy okazał się Franek i to on stanął na najwyższym stopniu podium.

Na wyróżnienie zasługuje również Anna Buczak, startująca pierwszy raz w miniJUDO. Uczennica klasy czwartej wygrała wszystkie swoje pojedynki i zdobyła złoty medal w kategorii wagowej +38kg.

Duże zainteresowanie, szczególnie fotoreporterów, wywołała walka Marty Pikulik ze Świętym Mikołajem. Choć Mikołaj starał się jak mógł, walczył wykorzystując wszystkie swoje umiejętności, to i tak musiał uznać zwycięstwo Marty.

Marta

  

Pierwsze miejsca i złote medale wywalczyli:

- miniSUMO: Jakub Cichocki, Oriana Fedorowska, Jakub Prończuk, Wiktoria Koniecka, Lena Pikulik, Franciszek Zając, Jakub Rokita, Szymon Cichocki, Julia Kikcio, Hubert Popławski, Wiktor Petrus, Lidia Panek, Amelia Petruk, Sebastian Kinder.

- miniJUDO: Marta Pikulik, Klaudia Brzezińska, Katarzyna Hutman, Anna Czarnecka, Anna Buczak, Alan Rusa, Bartosz Kubera, Szymon Radzki, Jakub Szmajdziński, Kacper Brzózan.

Szczegółowe wyniki w załączniku.

                  

         


Wszyscy uczniowie startujący w turnieju otrzymali dyplomy i upominki, a najlepsza trójka miniJUDO w każdej kategorii wagowej została uhonorowana medalami.

Pamiętajmy, iż bez względu na zajęte miejsce każdy uczeń startujący w turnieju jest zwycięzcą i zasługuje na gratulacje oraz brawa za odwagę.

Dąbrowa, 6 grudnia 2016 roku

Teskt: Dorota Szymańska

Foto: Patryk Motyl, Sandra Gostyńska

Filmy: Sylwester Kasperowicz, Patryk Michałowski