Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Friday 1. July 2022
Name-day: Bogusza, Haliny and Mariana

Srebro i brąz w unihokeju

Szkoła Podstawowa w Suchej Koszalińskiej była gospodarzem Mistrzostw Gminy Sianów w unihokeju, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci.

W zawodach brało udział sześć drużyn dziewcząt oraz sześć drużyn chłopców ze szkół podstawowych naszej gminy.

Szkołę z Dąbrowy reprezentowali: w grupie dziewcząt - Oliwia Rydzyńska (kapitan), Aleksandra Speiser, Martyna Gawrońska, Wiktoria Ozimek, Aleksandra Wrona, Kinga Genge, Julia Apanel, Magdalena Ciesielska; w grupie chłopców - Jakub Szmajdziński (kapitan), Marcin Rogala, Bartosz Kubera, Przemysław Popławski, Adrian Rydzyński, Grzegorz Sawicki, Maciej Miłosz, Marcel Hryckowian. Sędzią zawodów był Wojciech Brach.

Obie drużyny z Dąbrowy rozegrały po cztery mecze. Naszym zawodniczkom i zawodnikom nie brakowało rozwagi, dokładności, waleczności i celności. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Martyna Gawrońska (cztery bramki), Kinga Genge, Marcin Rogala (dwie bramki) oraz Bartosz Kubera (dwie bramki).

W tym roku drużyna chłopców zdobyła srebrne medale, dziewczęta wróciły z brązowymi krążkami, natomiast szkolna gablota wzbogaciła się o dwa puchary.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach sportowych.

Dąbrowa, 6 listopada 2017 roku

tekst: Dorota Szymańska

foto: Przemek Popławski, Julia Apanel, Magda Ciesielska