Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Friday 1. July 2022
Name-day: Bogusza, Haliny and Mariana

Oliwia Rydzyńska i Marcin Rogala mistrzami szkoły w tenisie stołowym

Uczniowie Szkoły Podstawowej rywalizowali o medale Szkolnych Igrzysk Sportowych w tenisie stołowym. Do udziału w szkolnych mistrzostwach zgłosiło się 27 uczniów z czterech klas: czwartej, piątej, szóstej i siódmej. Podczas turnieju rolę sędziów pełnili Norbert Hutman i Jakub Sawicki.


Dobry poziom, opanowanie oraz sportową postawę zaprezentowała Oliwia Rydzyńska, która w grupie dziewcząt nie miała sobie równych. Oliwia po czterech wygranych meczach stanęła na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajęła Martyna Gawrońska. Medal brązowy zdobyła Kinga Genge.


W grupie chłopców złoty medal zdobył uczeń klasy piątej - Marcin Rogala. Marcin rozegrał cztery pojedynki – wszystkie na swoją korzyść. Medal srebrny otrzymał Grzegorz Sawicki. Na trzecim miejscu podium uplasował się Adrian Rydzyński. Warto dodać, że Marcin i Grzegorz powtórzyli swój zeszłoroczny sukces :)


Wszystkie tegoroczne pojedynki były zacięte i pełne emocji. Brawa należą się wszystkim, którzy odważyli się przystąpić do indywidualnej, sportowej rywalizacji.


W najbliższy czwartek, 16 listopada, złoci i srebrni medaliści grupy dziewcząt i chłopców będą rywalizować w Suchej Koszalińskiej o medale drużynowych gminnych mistrzostw w tenisie stołowym.

Trzymamy kciuki!


Najlepsze "piątki"

Grupa dziewcząt

I miejsce - Oliwia Rydzyńska

II miejsce - Martyna Gawrońska

III miejsce - Kinga Genge

IV miejsce - Wiktoria Ozimek

V miejsce - Magdalena Ciesielska i Aleksandra Speiser

Grupa chłopców

I miejsce - Marcin Rogala

II miejsce - Grzegorz Sawicki

III miejsce - Adrian Rydzyński

IV miejsce - Bartosz Kubera

V miejsce - Artur Karaś i Jakub Szmajdziński

Dąbrowa, 9 listopada 2017 roku

tekst: Dorota Szymańska

foto: Artur Karaś, Klaudia Brzezińska, Klaudia Opioła, Magdalena Ciesielska