Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Tuesday 5. July 2022
Name-day: Antoniego, Bartłomieja and Karoliny

MiniSUMO i miniJUDO z Mikołajem

Młodzież gimnazjalna ze szkoły w Dąbrowie oraz zawodnicy judo UKS „TORI” zorganizowali dla uczniów naszej szkoły XIX Mikołajkowy Turniej miniSUMO (klasy przedszkole, 0, I, II, III) i miniJUDO (klasy IV-VI). W tym roku do rywalizacji o medale przysytąpiło 89 młodych sportowców. Rolę sędziów pełnili: Hanna Cygan, Aleksandra Struzik, Klaudia Wenelska i Wiktoria Ilcewicz. Spikerkami turnieju były Julita Pawłowska i Laura Ozimek, natomiast Święty Mikołaj czuwał nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

   Uczniowie startowali w różnych kategoriach wagowych i każdy miał szansę na wygraną. Tegoroczne walki wywołały wiele emocji, zarówno wśród publiczności jak i startujących dzieci. Nie zabrakło radości i owacji na stojąco. Uczniowie nawzajem dopingowali swoje pojedynki głośnym krzykiem i gromkimi brawami.

   Duże zainteresowanie w miniSUMO wzbudziła walka o złoty medal pomiędzy Szymonem Prończukiem, a Bartłomiejem Karasiem. Chłopcy walczyli bardzo zawzięcie i żaden z nich nie chciał dać za wygraną.

Na wyróżnienie zasługuje również startująca pierwszy raz w miniJUDO Anna Zakrzewska. Uczennica klasy czwartej wygrała wszystkie swoje pojedynki i stanęła na najwyższym podium w kategorii wagowej do 43kg.

   Złote medale wywalczyli:

- miniSUMO: Pola Przybysz, Jakub Kaczorowski, Kacper Wieczorek, Jakub Prończuk, Mateusz Rakowicz, Karol Zakrzewski, Szymon Cichocki, Szymon Prończuk, Oskar Jarotek, Paweł Milka

- miniJUDO: Natalia Maziarz, Marta Pikulik, Kinga Genge, Anna Zakrzewska, Anna Buczak, Wiktoria Ozimek, Adrian Rokita, Adrian Rydzyński, Marcel Hryckowian, Jakub Milka.

Szczegółowe wyniki w załączniku.

 

Wszyscy uczniowie startujący w turnieju otrzymali dyplomy i upominki, a najlepsza trójka w każdej kategorii wagowej została uhonorowana medalami.

Pamiętajmy, iż bez względu na zajęte miejsce każdy uczeń startujący w turnieju jest zwycięzcą i zasługuje na gratulacje oraz brawa za odwagę.


Dąbrowa, 20 grudnia 2017r.

tekst: Dorota Szymańska

foto: Arkadiusz Boryczka, Magdalena Ciesielska