Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Tuesday 5. July 2022
Name-day: Antoniego, Bartłomieja and Karoliny

Kolejny Ogólnopolski Turniej Judo za nami...

Już po raz dwudziesty drugi Uczniowski Klub Sportowy TORI oraz Szkoła Podstawowa w Dąbrowie, byli organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju Judo dla dzieci i młodzików. Turniej poświęcony jest pamięci Larysy Ewy Krause, tragicznie zmarłej judoczki, piątej zawodniczki Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, współzałożycielce UKS „TORI” oraz patronce szkoły.

Patronat nad imprezą objął Urząd Gminy w Sianowie oraz Polski Związek Judo.

Zawody rozegrane zostały na świeżym powietrzu, pod namiotem rozłożonym na szkolnym boisku. Pogoda jak zawsze dopisała, a dodatkowo temperaturę podnosiły emocje towarzyszące zmaganiom młodych adeptów judo oraz ich rodzicom i trenerom.


Przed rozpoczęciem walk, za promocję i wspieranie judo w naszym regionie, złote odznaki Polskiego Związku Judo otrzymali burmistrz Gminy Sianów Maciej Berlicki i zastępca burmistrza Marcin Posmyk. Srebrną odznakę otrzymał Tomasz Tesmer.

Natomiast Szkoła Podstawowa w Dąbrowie i UKS TORI Dąbrowa zostały wyróżnione medalami 60-lecia Polskiego Związku Judo za uzyskane wyniki sportowe i organizowany od dwudziestu dwóch lat Ogólnopolski Turniej Judo pamięci Larysy Ewy Krause.


W tegorocznym turnieju wzięło udział 265 zawodników. Młodzi judocy, dziewczęta i chłopcy, rywalizowali w czterech grupach wiekowych. Łącznie rozegrano walki w pięćdziesięciu dziewięciu kategoriach wagowych.

Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów naszego klubu, którzy po raz kolejny dali z siebie wszystko. Ich pojedynki były bardzo widowiskowe, a wykonywane techniki nie raz zapierały dech w piersiach, a wszystko to odbywało się przy głośnym dopingu rodziców, kolegów i zgromadzonych widzów.

 

Wyniki uzyskane przez zawodników Tori:

26 kg III m Natalia Maziarz

29 kg III m Klaudia Brach

+38 kg III m Anna Zakrzewska

53 kg III m. Kupracz Julia

26 kg VII m. Kupracz Jan

 

Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I – III otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe. Pamiątkowymi dyplomami zostali wyróżnieni wszyscy uczestnicy sportowych zmagań.

Puchary dla najlepszych zawodniczek i zawodników oraz nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Sianowie, Polski Związek Judo oraz Starostwo Powiatowe.

Podczas turnieju można było skosztować pyszności przygotowanych przez rodziców uczniów szkoły w Dąbrowie. Nauczyciele zadbali o wzorową obsługę zaproszonych gości oraz młodych sportowców.

Wszystkim wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy – to dzięki nim organizacja turnieju uznana została przez startujących zawodników, ich rodziców oraz zaproszonych gości za bardzo dobrą.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

Dąbrowa, 16 czerwca 2018 roku

tekst: Dorota Szymańska