Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Tuesday 5. July 2022
Name-day: Antoniego, Bartłomieja and Karoliny

Na Własne Konto – BANK

Na Własne Konto – BANK
W drugim dniu realizacji programu „Na Własne Konto” uczniowie z Gimnazjum w Dąbrowie wraz z opiekunami: Włodzimierzem Zimnowłockim (nauczycielem z Dąbrowy) i Michałem Fiechem (studentem Uniwersytetu Wrocławskiego) udali się z wizytą do koszalińskiego banku PEKAO SA. Spotkanie prowadziła pani dyrektor Katarzyna Grabowiecka. Składało się ono z trzech części:
1. Informacja o działalności banku
2. Wykorzystanie telefonów komórkowych, smartfonów, do bankowości mobilnej i płatności mobilnych
3. Zabezpieczenia banknotów przed ich podrobieniem
Dodatkowo uczniowie wzięli udział w konkursie, polegającym na rozwiązaniu testu z informacji przekazanych na spotkaniu. Cztery osoby: Laura Kapłon, Ewa Cygan, Judyta i Olga Pszczoła uzyskały 17 na 18 możliwych punktów. W nagrodę otrzymały pendrive w postaci bransoletki (przenośne pamięci komputerowe). Pozostałym wręczono nagrody pocieszenia w postaci długich ołówków i długopisów z logiem banku.
Na zakończenie wizyty zwiedzono salę obsługi klienta, gdzie dowiedzieli się jaka pełnią funkcje poszczególne stanowiska.
Wizyta w banku przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze. Uczniowie byli bardzo aktywni i uzyskali odpowiedzi na wszystkie zadane przez siebie pytania. Spotkaniu towarzyszyło Radio Koszalin. Audycja została wyemitowana jeszcze tego samego dnia.
W.Z.