Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Tuesday 5. July 2022
Name-day: Antoniego, Bartłomieja and Karoliny

Pamięci patronce szkoły

Już po raz dwudziesty trzeci Uczniowski Klub Sportowy TORI oraz Szkoła Podstawowa w Dąbrowie, byli organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju Judo. Od siedmiu lat do rywalizacji o medale przystępują również młodzicy i młodziczki w ramach Pucharu Polski.

Dąbrowski turniej poświęcony jest pamięci Larysy Ewy Krause, tragicznie zmarłej judoczki, piątej zawodniczki Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, współzałożycielce UKS „TORI” oraz patronce szkoły.

            W roku stulecia PKOL impreza podkreśliła rangę patronki oraz polskiego judo w Igrzyskach Olimpijskich.

W tym roku patronat nad imprezą objął Urząd Gminy w Sianowie, Zachodniopomorska Rada Olimpijska oraz Zachodniopomorska Federacja Sportu.

Honorowymi gości byli medaliści i uczestnicy Igrzysk Olimpijskich: Ryszard Fornalczyk – czterokrotny mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów, oraz Marian Standowicz – piąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w judo z Montrealu.

Nietypowość turnieju polega na tym, że walki rozgrywane są na świeżym powietrzu, pod namiotem rozłożonym na szkolnym boisku. Pogoda jak zawsze dopisała, a dodatkowo temperaturę podnosiły emocje towarzyszące zmaganiom młodych adeptów judo oraz ich rodzicom i trenerom.

W turnieju wzięło udział 238 zawodników z dziewiętnastu klubów Polski.

Młodzi judocy, dziewczęta i chłopcy, rywalizowali w czterech grupach wiekowych. Łącznie rozegrano walki w 59. kategoriach wagowych. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i statuetki z wizerunkiem Ewy Krause. Pamiątkowymi dyplomami zostali wyróżnieni wszyscy uczestnicy sportowych zmagań.

Podczas trwania turnieju można było skosztować pyszności przygotowanych przez rodziców i uczniów naszej szkoły. Nauczyciele zadbali o sprawny przebieg imprezy.

Wszystkim wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy – to dzięki nim organizacja turnieju uznana została przez startujących zawodników, ich rodziców oraz zaproszonych gości za bardzo dobrą.

Dąbrowa, 1 czerwca 2019r.

tekst: Dorota Szymańska

foto: Radosław Brzostek