Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Tuesday 5. July 2022
Name-day: Antoniego, Bartłomieja and Karoliny

Złoto dla dziewcząt!

24 września w Parku Miejskim w Sianowie zostały zorganizowane gminne mistrzostwa w przełajowych biegach sztafetowych rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci (grupa młodsza) i Igrzysk młodzieży Szkolnej (grupa starsza). W tym roku szkolnym był to pierwszy start dla dziewcząt.

Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny kobiece. Nasze młode panie pobiegły świetnie! Dziewczęta zmagały się nie tylko z przeciwniczkami, ale i z własnym zmęczeniem.

Drużyna dziewczątstartująca w ramach IMS została mistrzyniami gminy! Skład zwycięskiej sztafety: Kinga Genge - kapitan, Martyna Gawrońska, Julia Apanel, Anna Buczak, Marta Pikulik, Wiktoria Ozimek, Magdalena Ciesielska,  Paulina Mularczyk, Anna Zakrzewska i Maja Misiura.

Trasa w parku była przyjemna. Dopisała nam piękna pogoda - mówi Kinga Genge - W tym roku do naszej reprezentacji dołączyły cztery dziewczyny z młodzej grupy, które nie przestraszyły się starszych od siebie koleżanek z innych szkół. W końcowej klasyfikacji zajęłyśmy pierwsze miejsce i jesteśmy bardzo szczęśliwe ze złotego medalu. W październiku będziemy reprezentować gminę Sianów na zawodach powiatowych.

Na duże brawa zasługuje również młodsza drużyna dziewcząt: Zuzanna Bryda - kapitan, Roksana Brzeińska, Lena Pikulik, Natalia Maziarz, Aleksandra Drzewiecka, Lena Łojewska, Klaudia Brach, Maja Przybysz, Oliwia Boś i Lidia Panek. W tym roku szkolnym dziewczęta ostatecznie zajęły miejsce czwarte.


 Klasyfikacje końcowe w grupach dziewcząt

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (grupa starsza):

1 miejsce - SP Dąbrowa 

2 miejsce - SP Iwięcino

2 miejsce - SP2 Sianów

3 miejsce - SP1 Sianów

Igrzyska Dzieci (grupa młodsza):

1 miejsce - SP1 Sianów

2 miejsce - SP2 Sianów

3 miejsce - SP Sucha Koszalińska

4 miejsce - SP Dąbrowa


Gratulacje dla naszych sportowców!
Dąbrowa, 25 września 2019 roku

tekst: Dorota Szymańska

foto: Aleksandra Wrona, Klaudia Opioła