Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Wtorek 5. Lipca 2022
Imieniny: Antoniego, Bartłomieja i Karoliny

Bursztyny, motyle i klify

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej  wyjechali do Jarosławca na trzydniową wycieczkę przedmiotowo-krajoznawczą.

Program wycieczki był urozmaicony. Uczniowie zwiedzili Muzeum Bursztynu, w którym poznali genezę bursztynu bałtyckiego, jego odmiany i formy. Dowiedzieli się, jak wydobywa się bursztyn oraz obejrzeli faunę i florę zamkniętą w bursztynie bałtyckim.

Ciekawą atrakcją była Kraina Motyli. Dojrzałe, egzotyczne motyle latały swobodnie po tropikalnej “szklarni”. W kluczowych miejscach znajdowały się tabliczki edukacyjne z podstawowymi informacjami i ciekawostkami o żyjących tutaj okazach. Uczniowie mogli obejrzeć wylęgarnię, w której z kokonu wychodzi piękny motyl.

Wesoła zabawa była w Krainie Luster - czyli gabinecie zwariowanych, krzywych zwierciadeł i związanych z nimi iluzji.

Ponadto uczniowie wspinali się na górę latarni morskiej, szukali bursztynów w morzu, podziwiali strome brzegi klifowe porośnięte drzewami, a także zwiedzali miasto.

   Oprócz atrakcji przyrodniczych były również matematyczne i sportowe. Uczniowie układali quizy matematyczne w aplikacji Kahoot!, rywalizowali o medale w mistrzostwach w ringo, pływali w wodach jarosławskiego aquaparku. Chętne osoby mogły wziąć udział w konkursie fotograficznym pt. „Najciekawsze miejsca Jarosławca”.

   Choć pogoda nie rozpieszczała, to i tak wspomnienia uczniów są gorące i radosne.


Dąbrowa, 3 czerwca 2017 roku

tekst: Dorota Szymańska

foto: Artur Karaś, Klaudia Brzezińska