Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Piątek 1. Lipca 2022
Imieniny: Bogusza, Haliny i Mariana

Gminne mistrzostwa pływackie

Uczniowie biorący udział w projektach „Aqua edukacja” oraz „Umiem pływać” uczestniczyli w I Mistrzostwach Gminy w pływaniu.

Gmina Sianów pozyskała pieniądze z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, dzięki czemu dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności pływackie pod czujnym okiem instruktorów pływania. Mistrzostwa gminy były podsumowaniem cotygodniowych zajęć pływackich prowadzonych w bieżącym roku szkolnym w Parku Wodnym Koszalin.

  

W zawodach stratowali uczniowie z sześciu szkół. Każda szkoła mogła wystawić ośmioro uczniów - cztery dziewczynki i czterech chłopców. Zawody rozgrywane były w konkurencjach: styl grzbietowy (25m), styl dowolny (25m) i cztero-osobowa sztafeta (4 x 25m).


Naszą szkołę reprezentowali:

Lena Łojewska - styl grzbietowy

Amelia Petruk - styl dowolny

Juilia Apanel - styl dowolny i sztafeta

Anna Zakrzewska - sztafeta

Oskar Jarotek - styl grzbietowy

Bartłomiej Karaś - styl dowolny

Wiktor Petrus - sztafeta

Michał Kaczorowski - sztafeta


Przed rozpoczęciem turnieju Artur Karaś zademonstrował, z jakich pozycji starowych można rozpocząć poszczególne konkurencje pływackie (skok ze słupka, skok bez deski i z deską pływacką z krawędzi basenu, start z wody).


Dla większości uczniów był to pierwszy start w zawodach pływackich, dlatego trema i stres mocno dały się we znaki. Wspaniały doping publiczności wspierał naszych sportowców i zagrzewał do sportowej rywalizacji.

    Troje naszych uczniów stanęło na podium. W stylu dowolnym srebrny medal zdobyła Amelia Petruk, natomiast Julia Apanel i Bartłomiej Karaś zdobyli medale brązowe.


Kolejne lokaty zajęli:

V miejsce - Oskar Jarotek

VII miejsce - Lena Łojewska

V miejsce - sztafeta


Gratulacje dla naszych pływaków!
Dąbrowa, 14 czerwca 2017r.

tekst: Dorota Szymańska

foto: Magdalena Ciesielska, Beata Dorębska