E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Sobota 7. Grudnia 2019
Imieniny: Agaty, Dalii i Sobiesława

Kinga i Marcel mistrzami szkoły

Uczniowie podstawówki rywalizowali o medale Szkolnych Igrzysk Sportowych w badmintonie w grze pojedynczej. Do udziału w turnieju zgłosiło się 34. uczniów z czterech klas: czwartej, piątej, szóstej i siódmej. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali odddzielnie. Zawody rozgrywane były systemem olimpijskim z podwójnym repasażem.

Dobry poziom, opanowanie oraz sportową postawę zaprezentowała Kinga Genge (kl.6), która w grupie dziewcząt nie miała sobie równych. Kinga po pięciu wygranych meczach stanęła na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajęła Oliwia Rydzyńska (kl.7), a medal brązowy przypadł Wiktorii Ozimek (kl.6).

Miłą niespodziankę sprawił uczeń klasy piątej Marcel Hryckowian. Marcel rozegrał pięć pojedynków – wszystkie na swoją korzyść – i otrzymał złoty medal w grupie chłopców. Medal srebrny wywalczył Artur Karaś (kl.5). Na trzecim miejscu podium uplasował się ubiegłoroczny mistrz szkoły Przemysław Popławski (kl.6).

Warto dodać, że wszystkie pojedynki były zacięte i pełne emocji. Brawa należą się wszystkim, którzy odważyli się przystąpić do sportowej rywalizacji.