Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Piątek 1. Lipca 2022
Imieniny: Bogusza, Haliny i Mariana

Konkurs "Informatyka, Informacja, Infostrada 3xi"

W minioną sobotę uczniowie naszego gimnazjum - Maciej Wojciechowski i Tomasz Brach - uczestniczyli w trzeciej edycji konkursu informatycznego "Informatyka, Informacja, Infostrada 3xi". Organizatorem konkursu było Publiczne Technikum Informatyczne „Computer College” w Koszalinie oraz Politechnika Koszalińska.

W informatycznych zmaganiach brało udział trzydziestu siedmiu uczniów z trzynastu gimnazjów powiatu koszalińskiego. Gimnazjaliści przez godzinę zmagali się z testem pisemnym, a następnie rozwiązywali zadania praktyczne przy komputerze. W trakcie oczekiwania na ogłoszenie wyników konkursu można było obejrzeć pokaz robotów Lego, zapoznać się z kierunkami kształcenia w Politechnice Koszalińskiej oraz zwiedzić labolatoria uczelni.

W tym roku najwięcej punktów uzyskał Mateusz Turczynowicz z Gimnazjum nr 11 w Koszalinie i to on zajął I miejsce w konkursie. Nasi uczniowie zajęli następujące lokaty: Maciej Wojciechowski - dwunaste miejsce, Tomasz Brach - dwudzieste szóste miejsce.Dąbrowa, 18 marca 2017r.

tekst: Dorota Szymańska

foto: Dorota Szymańska, Computer College