Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Piątek 1. Lipca 2022
Imieniny: Bogusza, Haliny i Mariana

Ku pamięci Larysy Ewy Krause

Już po raz dwudziesty Uczniowski Klub Sportowy TORI oraz Zespół Szkół w Dąbrowie, byli organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju Judo dla dzieci. Od czterech lat do rywalizacji o medale przystępują również młodzicy i młodziczki w ramach Pucharu Polski. Turniej poświęcony jest pamięci Larysy Ewy Krause, tragicznie zmarłej judoczki, piątej zawodniczki Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, współzałożycielce UKS „TORI” oraz patronce szkoły. Patronat nad imprezą objął Polski Związek Judo oraz Urząd Gminy i Miasta w Sianowie.


Zawody rozegrane zostały na świeżym powietrzu, pod namiotem rozłożonym na szkolnym boisku. Pogoda jak zawsze dopisała, a dodatkowo temperaturę podnosiły emocje towarzyszące zmaganiom młodych adeptów judo oraz ich rodzicom i trenerom.

W turnieju wzięło udział 240 zawodników z dwudziestu trzech klubów Polski oraz Niemiec. Młodzi judocy, dziewczęta i chłopcy, rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Łącznie rozegrano walki w pięćdziesięciu kategoriach wagowych.

Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów naszego klubu, którzy po raz kolejny dali z siebie wszystko. Ich pojedynki były bardzo widowiskowe, a wykonywane techniki nie raz zapierały dech w piersiach, a wszystko to odbywało się przy głośnym dopingu rodziców, kolegów i zgromadzonych widzów.

Wyniki uzyskane przez zawodników Tori:

15 kg   1m Karol Maziarz

31 kg   2m Aleksandra Speiser

48 kg   2m Hanna Cygan

30 kg   3m Bartosz Kubera

26 kg   5m Wiktor Kupracz

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe. Pamiątkowymi dyplomami zostali wyróżnieni wszyscy uczestnicy sportowych zmagań.


Podczas trwania turnieju można było skosztować pyszności przygotowanych przez rodziców uczniów naszej szkoły. Nauczyciele zadbali o wzorową obsługę zaproszonych gości oraz młodych sportowców.

Wszystkim wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy – to dzięki Wam organizacja turnieju uznana została za bardzo dobrą.


Dąbrowa, 4 czerwca 2016 roku

tekst, foto:  Dorota Szymańska