Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Piątek 1. Lipca 2022
Imieniny: Bogusza, Haliny i Mariana

Kulturalnie i bezpiecznie w Internecie

W naszej szkole prowadzona była akcja Dzień Bezpiecznego Internetu.

W tym roku mówiliśmy o tym, że Internet może być miejscem ciekawym, bezpiecznym i pozytywnym. Mówiliśmy o tym, iż ważne jest, aby każdy z nas starał się zmieniać Internet na lepsze.

logo

Przez dwa tygodnie, uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. Razem z Neciem w Internecie dokazywali uczniowie z pierwszej klasy. Baca i Gajowy razem z Owcami w sieci uczyli uczniów klasy drugiej jak grzecznie i bezpiecznie spędzać czas w sieci Internet.

dru


Sieciaki przekazały uczniom klasy trzeciej swoje cztery najważniejsze zasady. O tym, jakie zagrożenia czyhają w Sieci, co to jest cyberprzemoc i jak na nią reagować oraz o jakich antyhejtowych zasadach warto pamietać uczyli się uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej.  Gimnazjaliści dyskutowali o cyberprzemocy rówieśniczej, hejtowaniu, siecioholizmie oraz o uwodzeniu w Internecie. Fejsmen udzielił kilku rad na temat wizerunku i prywatności online uczniom klasy drugiej gimnazjum.


                            


Szkolne korytarze ozdobione zostały plakatami wykonanymi przez dzieci i młodzież. 

Uczniowie klas 4-6 brali udział w konkursie DBI, obejmującym trzy kategorie. W kategorii Sieciakowe Zasady w programie Paint przyznano dwa pierwsze miejsca. Otrzymały je: Klaudia Pawłowska i Zuzanna Wruszczak z klasy czwartej.


                     


W kategorii Zasady antyhejtowe w programie Word najlepsze prace wykonali: Aleksandra Wrona i Szymon Radzki z klasy piątej. W kategorii  Ulotka Stop cyberprzemocy zwyciężyła Katarzyna Hutman z klasy szóstej.

                                                        

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu dobiegł końca. Warto pamiętać, aby grzecznie i bezpiecznie surfować w sieci Internet przez cały rok.

Pamiętaj! Razem zmieniamy Internet na lepsze!
Dąbrowa, 10 kwietnia 2017 roku

tekst, foto: Dorota Szymańska