Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Piątek 1. Lipca 2022
Imieniny: Bogusza, Haliny i Mariana

Lepiej realizować własne marzenia czy pracować…

Dzisiaj (22.01.2015r.) byliśmy u przedsiębiorców. Odwiedziliśmy Gościniec – hotel „Pod Kłosem” pani Elżbiety Bilczak, Pieczarkarnię w Gorzebądziu i przetwórnię ryb ZiT w Wierciszewie. Od każdego z nich otrzymaliśmy różne sposoby otwarcia własnej działalności.

1.       Nie mając dużych pieniędzy można zająć się usługami. Ważne jest, aby mieć odpowiednie umiejętności i cel który chcemy realizować, a pieniądze z czasem na pewno się samę pojawią.

2.       Chcąc zająć się produkcją na dużą skalę musimy posiadać odpowiednią gotówkę, którą można zarobić np. na zachodzie lub wziąć z banku kredyt. Jednak w tym przypadku musimy wiedzieć co chcemy robić i nie mozemy popełniać dużych błędów.

3.       Można powoli dochodzić do dużego biznesu. Jednak w tym wypadku co roku należy inwestować w niego. Potrzeba jednak na to około 20 lat.

Działalność gospodarcza, oprócz wielu problemów , daje prowadzącym ogromne satysfakcje. Należy nastawić się na nieustanne ryzyko, odpowiedzialność, nienormowany czas pracy, dodatkowe obowiązki prawno-administracyjne i nieregularność dochodów. Jednak taka praca powoduje niezależność, możliwość realizacji własnych marzeń, pewność zatrudnienie oraz poprawę sytuacji finansowej.

Każdy z przedsiębiorców podkreślił, że aby łatwiej poradzić sobie z różnymi pojawiającymi się problemami należy mieć odpowiedni wykształcenie. Powinniśmy zatem jak najlepiej wykorzystać czas nauki. Dobrze przygotowani na pewno zrealizujemy wszystkie swoje marzenia.

Ktoś kiedyś powiedział: Jeżeli robimy to co lubimy i dostajemy za to pieniądze, to tak naprawdę nigdy nie pracujemy.