Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Piątek 1. Lipca 2022
Imieniny: Bogusza, Haliny i Mariana

Maraton na dąbrowskiej tatami

Już po raz dwudziesty pierwszy Uczniowski Klub Sportowy TORI oraz Zespół Szkół w Dąbrowie, byli organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju Judo dla dzieci i młodzików. Turniej poświęcony jest pamięci Larysy Ewy Krause, tragicznie zmarłej judoczki, piątej zawodniczki Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, współzałożycielce UKS „TORI” oraz patronce szkoły.

Patronat nad imprezą objął Urząd Gminy w Sianowie.

Zawody rozegrane zostały na świeżym powietrzu, pod namiotem rozłożonym na szkolnym boisku. Pogoda jak zawsze dopisała, a dodatkowo temperaturę podnosiły emocje towarzyszące zmaganiom młodych adeptów judo oraz ich rodzicom i trenerom.

W turnieju wzięło udział 320 zawodników z dziewiętnastu klubów Polski oraz Niemiec. Młodzi judocy, dziewczęta i chłopcy, rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Łącznie rozegrano walki w pięćdziesięciu kategoriach wagowych.

     Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów naszego klubu, którzy po raz kolejny dali z siebie wszystko. Ich pojedynki były bardzo widowiskowe, a wykonywane techniki nie raz zapierały dech w piersiach, a wszystko to odbywało się przy głośnym dopingu rodziców, kolegów i zgromadzonych widzów.

 

Wyniki uzyskane przez zawodników Tori:

31 kg   1m Aleksandra Speiser

32kg    1m Klaudia Brzezińska

+35 kg 1m Amelia Petruk

34 kg   2m Wiktoria Chochla

44 kg   2m Anna Buczak

23 kg   3m Natalia Maziarz

23 kg   3m Zuzanna Bryda

26 kg   3m Oliwia Rusa

34 kg   3m Hanna Wojciechowska

+35 kg 3m Anna Zakrzewska

+52 kg 3m Julia Kupracz

23 kg   5m Zuzanna Chochla

26 kg   5m Paulina Mularczyk

29 kg   5m Lena Łojewska

29 kg   5m Szymon Zieliński

30 kg   5m Wiktor Kupracz

+35 kg 5m Blanka Olczykowska


Puchar dla najlepszej zawodniczki UKS TORI w grupie dzieci młodszych otrzymała Amelia Petruk, natomiast w grupie dzieci starszych Aleksandra Speiser.

Nagrodę specjalną, ufundowaną przez Kuratora Oświaty otrzymała Anna Zakrzewska.

     Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I - III otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe. Pamiątkowymi dyplomami zostali wyróżnieni wszyscy uczestnicy sportowych zmagań.

Puchary dla najlepszych zawodniczek i zawodników oraz nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Urząd Gminy w Sianowie.

     Podczas turnieju można było skosztować pyszności przygotowanych przez rodziców uczniów naszej szkoły. Nauczyciele zadbali o wzorową obsługę zaproszonych gości oraz młodych sportowców.

Wszystkim wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy – to dzięki nim organizacja turnieju uznana została przez startujących zawodników, ich rodziców oraz zaproszonych gości za bardzo dobrą.

 


 

Dąbrowa, 10 czerwca 2017 roku

tekst: Dorota Szymańska, Ilona Chruszcz

foto: Jakub Babirecki, Jakub Stańczak