Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Wtorek 5. Lipca 2022
Imieniny: Antoniego, Bartłomieja i Karoliny

Na Własne Konto - pierwszy dzień

Na Własne Konto
Gimnazjum im Ewy Larysy Krause w Dąbrowie jako jedna z czterech szkół województwa zachodniopomorskiego bierze udział w programie ,,Na Własne Konto”. W trakcie ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy programu poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie. W zajęciach prowadzonych przez panów: Włodzimierza Zimnowłockiego (nauczyciela gimnazjum) i Michała Fiecha (studenta Uniwersytetu Wrocławskiego) bierze udział 23 uczniów kl. I-III.
Program „Na Własne Konto" jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej i Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000" im. M. Rataja, oraz gminą Sianów.
Pierwszego dnia zajęć uczniowie uczestniczyli w grach dydaktycznych poznając pojęcia rynek, popyt, podaż, cena, konkurencja, wykonywali plakaty, poznawali historię i rolę pieniądza. Zajęcia wspomagane były filmami. W trakcie przerw można było skorzystać z szwedzkiego stołu przygotowanego przez pracowników szkoły. Każdy uczestnik zajęć codziennie otrzymuje pomoce ufundowane przez organizatorów. Tym razem były to pendrive (przenośne pamięci komputerowe) i książeczki ekonomiczne.