Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Piątek 1. Lipca 2022
Imieniny: Bogusza, Haliny i Mariana

Na Własne Konto - trzeci dzień

Trzeciego dnia realizacji programu Na Własne Konto na samym początku podsumowano wczorajszą wizytę w Banku. W tym celu wysłuchano audycję radiową z naszej wizyty, obejrzano prezentację zdjęć oraz wykonano układanką sprawdzającą znajomość pojęć związanych z bankiem.
Dzisiaj postanowiono się zająć aktywnością gospodarczą. Na rozruszanie – zabawa integracyjna: Co zależy od ciebie. Później gra dydaktyczna: Fabryka książek. Stworzyliśmy cztery przedsiębiorstwa wydawnicze. Dopiero w czwartej rundzie, po zmianie organizacji pracy, zakupieniu dodatkowych środków inwestycyjnych oraz zmianie czasu pracy wszystkie przedsiębiorstwa przynosiły dochody.
W przerwie skonsumowaliśmy ciasto upieczone przez pracowników szkoły. Było bardzo smaczne. Serdecznie za nie dziękujemy.
Następnie inne już przedsiębiorstwa produkowały różne zabawki. Powstały maski, lalki, gitara, katapulta itp. Wyroby zostały sprzedane na naszym rynku. Odliczając koszty produkcji wyliczyliśmy zysk. Aby zakład mógł dalej prosperować należało zrezygnować z produkcji nierentownych i zająć się tymi, które przynoszą dochody.
Na koniec dnia poznaliśmy jak zakłada i prowadzi się firmę oraz plusy i minusy jej prowadzenia. Informacje te wykorzystamy następnego dnia odwiedzając trzy przedsiębiorstwa z naszej gminy.