Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Piątek 1. Lipca 2022
Imieniny: Bogusza, Haliny i Mariana

Nasze dziewczęta na brąz w szczypiorniaka!

Gimnazjada Powiatowa odbyła się także 20. 02. 2015r., w Zespole Szkół w Mielnie. Do rozgrywek przystąpiły cztery Gimnazja: Mielno, Dąbrowa, Sianów i Polanów. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, 2x12 minut.

Wyniki:

G. Sianów – G. Mielno 0:16

G. Dąbrowa – G. Polanów 2:4 ( O. Ilcewicz x2)

G. Dąbrowa – G. Mielno 0:17

G. Sianów – G. Polanów 4:7 (K. Karpowicz, W. Pawliszyn, M. Surówka, R. Matyka)

G. Sianów – G. Dąbrowa 1:3 ( K. Karpowicz – N. Kapłon x2, O. Ilcewicz)

G. Polanów – G. Mielno 4:15

Miejsca

I Gim. Mielno

II Gim. Polanów

III Gim. Dąbrowa

IV Gim. Sianów

Jedynym zespoły, który nie przegrał pojedynku tego dnia była drużyna z Mielna. Trudno równać się z zespołem, który trenuje piłkę ręczną na co dzień. Miło, że zespoły przeciwne nie poddały się bez walki, choć różnica poziomów była widoczna w każdym fragmencie gry. Pozostałe drużyny zagrały na porównywalnym poziomie o miejsca II-III. Zespół z Polanowa wygrywając dwa spośród trzech spotkań zajął drugie miejsce. Zacięty bój stoczyły zawodniczki z Dąbrowy i Sianowa. Lepsze okazały się nasze zawodniczki, zajmując trzecie miejsce. Poprawiliśmy swoje osiągnięcie z zeszłego roku o jedno miejsce. Turniej należy zaliczyć do bardzo udanych. Miło patrzeć jak dziewczęta zostawiają serce na boisku.

Zespół z Dąbrowy wystąpił w składzie: Daria Chaładus, Oliwia Ilcewicz, Joanna Sawicka (br), Olga Pszczoła, Natalia Kapłon (kpt), Paulina Szmajdziak, Ola Kuc, Klaudia Socha, Aleksandra Zagulak, Natalia Sipko, Klaudia Sarna, Sara Petruk, Martyna Wencel, Laura Kapłon, Blanka Frątczak. Opiekunem jest Sebastian Wroński.

                                                                             Tekst: Sebastian Wroński, foto: Piotr Starzecki, Sebastian Wroński