Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Piątek 1. Lipca 2022
Imieniny: Bogusza, Haliny i Mariana

Srebrny medal dla dziewcząt

26 września w Parku Miejskim w Sianowie zostały zorganizowane gminne mistrzostwa w przełajowych biegach sztafetowych rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2005 i młodsze). W tym roku szkolnym był to pierwszy start dla uczniów podstawówki.

Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny dziewcząt i chłopców ze szkoły w Dąbrowie. Nasze młode panie pobiegły świetnie! Dziewczęta zmagały się nie tylko z przeciwniczkami, ale i z własnym zmęczeniem. Skład żeńskiej sztafety: Martyna Gawrońska - kapitan, Kinga Genge, Aleksandra Speiser, Julia Apanel, Anna Buczak, Oliwia Rydzyńska, Roksana Brzezińska, Zuzanna Bryda, Paulina Mularczyk, Anna Zakrzewska i Paulina Pudzik.

Trasa w parku była przyjemna. Nie było mokrej trawy i dołów. Dopisała nam piękna pogoda - mówi Martyna Gawrońska - W tym roku do naszej reprezentacji dołączyły cztery dziewczyny z klasy czwartej, które nie przestraszyły się starszych od siebie koleżanek z innych szkół. W końcowej klasyfikacji zajęłyśmy drugie miejsce i jesteśmy bardzo szczęśliwe ze srebrnego medalu.

Na duże brawa zasługuje również drużyna chłopców: Marcin Rogala - kapitan, Bartosz Kubera, Adrian Rokita, Jakub Rokita, Jakub Szmajdziński, Przemysław Popławski, Adrian Rydzyński, Grzegorz Sawicki, Maciej Miłosz i Artur Karaś. W tym roku szkolnym chłopcy ostatecznie zajęli miejsce czwarte.


 Klasyfikacja końcowa - dziewczęta:

1 miejsce - SP2 Sianów

2 miejsce - SP Dąbrowa

3 miejsce - SP1 Sianów

 Klasyfikacja końcowa - chłopcy:

1 miejsce - SP2 Sianów

2 miejsce - SP Sucha Koszalińksa

3 miejsce - SP Iwięcino

4 miejsce - SP Dąbrowa

5 miejsce – SP1 Sianów


Gratulacje dla naszych sportowców!


Dąbrowa, 26 września 2017 roku

tekst/foto: Dorota Szymańska