Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Piątek 1. Lipca 2022
Imieniny: Bogusza, Haliny i Mariana

Z wizytą u Burmistrza Gminy i Miasta Sianów

W piątek 31 lipca, wspólnie z naszymi niemieckimi kolegami z gminy Woehrden, udaliśmy się z wizytą do Burmistrza Gminy i Miasta Sianów – Macieja Berlickiego oraz zastępcy burmistrza Marcina Posmyka. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Pan Burmistrz Maciej Berlicki opowiedział naszym gościom o Gminie Sianów, w tym o nowych gminnych inwestycjach – m.in. Centrum Kultury. Zostaliśmy także zaproszeni na uroczystości oraz rekonstrukcję bitwy powstańczej upamiętniające 71 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, które zaplanowane zostały na sobotę 1 sierpnia.
Następnie wszyscy niemieccy goście otrzymali upominki, zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się na zwiedzanie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Sianów.
W Centrum Kultury zostaliśmy powitani przez Panią Monikę Olszak, która oprowadziła nas po części bibliotecznej oraz części, w której odbywają się zajęcia warsztatowe. Opowiedziała nam także o bogatej ofercie zajęć tematycznych dla dzieci i młodzieży i nowoczesnym wyposażeniu biblioteki. Naszym gościom bardzo spodobało się to miejsce.
Natomiast po południu, tego samego dnia, umówieni byliśmy na zwiedzanie Koszalina. Pani przewodnik oprowadziła nas tzw. trasą średniowieczną po mieście i opowiedziała o najciekawszych miejscach związanych z historią Koszalina.
Należy przypomnieć, że z niemieckimi kolegami spotkaliśmy się już trzynasty raz w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. W tym roku niemiecka grupa odwiedziła Dąbrowę, w przyszłym roku uczniowie z ZS w Dąbrowie pojadą do Woehrden. Wsparcie finansowe na zorganizowanie spotkania otrzymaliśmy od organizacji Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz od Gminy Sianów.