Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Piątek 1. Lipca 2022
Imieniny: Bogusza, Haliny i Mariana

Zaróbmy pieniądze...

To był bardzo ciekawy dzień.

Najpierw podsumowaliśmy wizytę u przedsiębiorców. Przeanalizowaliśmy, jaki jest charakter naszej gminy i doszliśmy do wniosku, że w ciągu 10 lat z rolniczej zmieniła się w przedsiębiorczą. Mimo to jest jeszcze wiele możliwości dodatkowych działalności, przy których konkurencja byłaby bardzo niewielka. Można się zatem „wstrzelić” i zarobić pieniądze.

Później wymyślaliśmy różne fantastyczne formy działalności i staraliśmy się do nich przekonać innych. Odpowiednie argumenty przekonały uczestników programu, że można zarobić na sprzedaży talizmanów, czarów,  biżuterii z betonu czy wyposażenia starych samochodów do wystroju mieszkań…  Skoro tak to czy można by było zarobić na czymś bardziej realnym. Burza mózgów nakreśliła formę działalności przyszłej spółdzielni uczniowskiej. Im więcej pomysłów tym entuzjazm był większy. Spróbujmy zarobić pieniądze choćby były niewielkie! Zróbmy to przez najbliższe dwa miesiące! Podzieliliśmy zadania do realizacji. Planujemy się spotkać w pierwszym tygodniu marca.

Na koniec korzystaliśmy z komputerów. Uczyliśmy się korzystać z e-platformy. Dowiedzieliśmy się o II etapie programu „Na Własne Konto” oraz konkursach z nim związanymi. Wypełniliśmy ankietę umieszczoną na stronie internetowej oraz test podsumowujący nasze wiadomości.

To był ciekawy dzień. Niby ostatni pierwszego etapu programu „Na Własne Konto” a może pierwszy - drugiego etapu programu...