Szkoła Podstawowa

im. Larysy Ewy Krause

Dąbrowa 55
76-004 Sianów
Tel/fax. (094) 314-96-30
E-mail: spdabrowa@sianow.pl
Wtorek 5. Lipca 2022
Imieniny: Antoniego, Bartłomieja i Karoliny

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

logo


Hasło tegorocznych obchodów - Tworzymy kulturę szacunku w Sieci

Każdy internauta może przyczynić się do tego, aby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym, pełnym kultury i szacunku. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Szkolnym koordynatorem akcji DBI jest Dorota Szymańska.

Tegoroczna akcja DBI 2018 potrwa w naszej szkole przez dwa tygodnie. W tym czasie uczniowie będą brali udział w warsztatach i konkursach promujących kulturę i szacunek w sieci Internet.


Polecane strony:

- dla uczniów: kursy e-learning, NecioSieciaki, SiecioGry, Owce w sieci, Bezpieczne odpowiedzi, Fejsmen daje radę, Poradnik Dbaj o fejs

- dla rodziców: 10 porad dla rodziców, Dziecko w sieci, Dzieci Niczyje, Mama-Tata-Tablet, Zostań znajmomym swojego dziecka, Bezpiecznie Tu i Tamkurs internetowy dla rodziców

- dla nauczycieli: materiały edukacyjne do pobrania


Gdy potrzebujesz pomocy - zadzwoń:

116 111           800 100 100         


żródło, grafika: saferinternet.pl

tekst: Dorota Szymańska

Dąbrowa, 5 lutego 2018r.